Černovice uklizeny

Ukliďme svět, ukliďme Česko. To je výzva pro nás všechny zodpovědné lidi. Je to výzva, ale ne všichni zodpovědní lidi s ní stejně naloží. Takže abych vysvětlil pojmy, kdo je v tomto případě zodpovědný člověk a případně ten nezodpovědný. To je jednoduchá otázka a existuje na ní jednoduchá odpověď. Zodpovědní lidi v tomto případě jsou ti, kterým není lhostejné, jak je zacházeno s životním prostředím a aktivním způsobem ho brání.

Proto jsme se rozhodli reagovat na výzvu Ukliďme svět, ukliďme Česko a uklidit kolem sebe maximum, nehledě na to, že to mají podle zákona uklízet majitelé pozemků, což v našem případě je hlavně obec. Rozhodli jsme se, protože nechceme čekat, až to obec uklidí, a chceme žít v čistotě, rozhodli jsme se to uklidit sami! Slyšeli jsme námitky, že tato akce připomíná z minulého režimu akce „Z“ (zadarmo) nebo nějaké SUBOTNIKY. Víme, že některým občanům to tak připadá, ale my jsme chtěli přiložit ruku k dílu a nečekat, až to obec uklidí. Tato akce má výchovný charakter minimálně pro mladší generaci, která se do úklidu rovněž zapojuje.

Uklidili jsme prostor kolem černovického nádraží, kolem železničního viaduktu u řeky Svitavy, ulici Charbulova kolem Mosilany, Staré Černovice, ulici Vinohradskou až ke konečné autobusové zastávky, část ulice Černovická u obslužné komunikace vedoucí do firmy Pískovna Černovice s.r.o. a další. Prosím omluvte mne, pokud jsem vše nevyjmenoval.

Tímto bych rád poděkoval všem dobrovolníků, kteří se úklidu zúčastnili. Za rok se určitě sejdeme a řekneme si, zda naše úsilí o lepší životní prostředí sklízí své ovoce, zda se zlepšilo na tomto úseku něco k lepšímu.

Děkují Vám, Mirek Jursa, organizátor za Černovické sdružení.

 

You may also like...