Babí léto v Černovicích

Z letních dnů jsme se pomalu přehoupli do prvních podzimních dnů. Za námi je srpnový festival na nábřeží Svitavy Překročme řeku, který se konal již po osmé a přivítal 3,5 tisíce návštěvníků ze všech koutů Brna. Okolí řeky ožilo hudbou, divadlem i nejrůznějšími sportovními i výtvarnými aktivitami pro děti i dospělé. Lákadlem byly prohlídky běžně nedostupných objektů jako je areál bývalých jatek na Masné, vozovna trolejbusů v Husovicích či Briessova sladovna. Novinkou bylo také splutí řeky na kánoích a raftech až k farmě Ráječek.

Na konci září jsme uspořádali tradiční Svatováclavský jarmark, tentokrát se soutěžilo o nejlepší nakládaný hermelín Pan Herr Melín. Nezbyl ani kousek! V neděli 26. září se naopak poprvé konala slavnostní bohoslužba Poděkování za úrodu v květinovém kostele na Faměrově náměstí s podporou místních zahrádkářů. Po oba dny jsme měli štěstí na krásné počasí a příjemné návštěvníky.

Avšak konec vzpomínání, pojďme se podívat na to, co nás společně ještě čeká. V úterý 19. října se se můžete přidat ke komentované procházce Toulky za černovickými stromy a historií. Začínáme v 17 hodin uprostřed parku Řehořova. V úterý 26. října od 18 hodin se přeneseme do Gruzie pomocí cestovatelského večera věnovaného tomuto státu, který se rozkládá na rozhraní mezi Evropou a Asií. Ve čtvrtek 28. října v 17 hodin se při Lampionádě opět vydáme z parku Řehořova na cestu skrz Lesopark a zahrádkářskou kolonii nasvícenou kouzelnými světélky. Na děti čekají zábavné úkoly a na konci nezbytný poklad.

You may also like...