Černovické léto a podzim

Černovický nohecLetní prázdniny utekly jako voda, která ale rozhodně nebyla stojatá. V červenci jsme ve Slunečnici uspořádali první ročník Černovického nohejbalu, na němž se utkalo sedm družstev. V klání zvítězil All stars team, pořádající Černovické sdružení získalo pěkné třetí místo a cenu za nejelegantnější výkon získalo dámské trio Černovická dekadence. O den později se po roce opět sousedsky grilovalo v parku na Řehořové za zvuku kytar a zpěvu.
První srpnovou sobotu vypukly přípravy na festival Překročme řeku. Na nábřeží Svitavy jsme spolu s dalšími dobrovolníky uklidili odpadky, vytáhli pěkných pět pneumatik a jednu betonovou skruž z řeky a vyrobili čtyři lavičky, na nichž si budou moci odpočinout kolemjdoucí i kolemjedoucí. O čtrnáct dní později na Černovickém nábřeží, ale také v několika dalších městských částech, proběhl festival plný zábavy, sportu, hudby i divadla, kde nechyběl ani parní vlak.
V září se můžete těšit na pétanquový turnaj, který se uskuteční v sobotu 12. září v Hostinci Slunečnice. Cestovatelská beseda nás v úterý 15. září zavede do Holandska. Ve čtvrtek 17. září si v rámci Roku smíření ve vinotéce U Alberta budeme povídat o historii černovických škol a národnostní otázce, o měsíc později (15. 10.) nám černovický kronikář Petr Kopečný odhalí kouzlo četnických zápisků z dob minulých. Pro dobrodružné a soutěživé povahy jsme na sobotu 19. září přichystali „Člověče, nezlob se!“.
První školní měsíc zakončíme tradičním Svatováclavským jarmarkem v sobotu 26. září s horkou novinkou – Gulášfestem, kterého se mohou zúčastnit všichni zapálení kuchaři z řad amatérů i profesionálů.
Těšíme se na vás!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *