Svitava opět ožije

Již potřetí bude Černovické sdružení ve spolupráci se spolkem Brněnská nábřeží pořádat festival na nábřeží řeky Svitavy. Z akce, která se v roce 2015 konala jen na několika málo místech kolem řeky, se stal festival, pořádaný v celkem sedmi městských částech. Jeho myšlenka je ovšem stále stejná. Ukázat obyvatelům města Brna, co vše nábřeží řeky Svitavy nabízí, spojit všechny ty, kterým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí, a pracovat postupně na vylepšení či doplnění toho, co nám u řeky chybí.

Týden před festivalem, v sobotu 12. srpna, tak proběhne Piknik na čisto, jehož součástí bude úklid řeky a výroba laviček nebo dalšího mobiliáře.

Hlavní program festivalu potom proběhne v sobotu 19. srpna 2017 od 10 do 20 hodin na Černovickém nábřeží. Velkým tahákem určitě bude vystoupení kapely Laura a její tygři, těšit se ale můžete na další, převážně brněnské kapely, na program pro děti, příjezd parní lokomotivy nebo neckyádu. Program bude zakončen divadelním představením v podání divadla Feste, které se bude věnovat tématu letošního ročníku, „živé Svitavě“.

Bohatý program bude připraven i na dalších místech, počínaje konečnou zastávkou v Obřanech, přes Maloměřice, Husovice, Židenice a Křenovou až po Tuřany. Podrobný program najdete na www.nabrezisvitavy.cz.

Těším se s vámi na viděnou na březích řeky Svitavy nebo na jakékoliv jiné akci Černovického sdružení.

Ing. Ladislav Kotík, zastupitel MČ Brno-Černovice, předseda Černovického sdružení

You may also like...