Jako bys hrách na stěnu házel…

Tak tohle určitě nepotřebovali říkat rodiče malému Gregorovi Johannu Mendelovi, když měl dělat úkoly do školy. I přes nuzné poměry dokázal vystudovat a stal se jednou z velkých osobností nejen brněnské, ale dokonce světové genetiky. Právě jemu věnujeme letošní Lampionádu, kterou si s Černovickým sdružením už po osmé připomínáme den, kdy vznikl samostatný československý stát.

Jako každý rok se děti v parku Řehořova seznámí s příběhem protkávajícím jako nitka stanoviště od Charbulovy ulice přes Lesopark a cestu zahrádkářskou kolonií zpět kolem ZŠ Řehořova do stejnojmenného parku, kde jako odměnu za splnění úkolů objeví a získají část pokladu. A určitě přitom nebude chybět hrách, včely ani improvizovaný model DNA!

Rádi se věnujeme historii, a tak nezapomeneme připomenout ani to, proč máme volno i 17. listopadu. Chcete-li se přidat, přijďte v tento den na Sametové svícení v parku Řehořova. Chybět nebudou vzpomínky, hudba ani teplé nápoje pro zahřátí v nastávajícím zimním období.

Hned poté se vydáme aspoň virtuálně ohřát do Slovinska prostřednictvím cestovatelského večera, který se odehraje v úterý 22. listopadu.

Do konce roku nás ještě čeká tradiční Mikulášský jarmark (3. 12.), ale už od začátku prosince až do Vánoc se můžete těšit na Černovická adventní okénka. Chtěli byste, aby se jedno z nich rozsvítilo právě u vás? Napište nám na info@vcernovicich.cz.

You may also like...