Festival už šplouchá za dveřmi

Mílovými kroky, nebo spíš záběry pádel, se blíží 8. ročník festivalu Překročme řeku. Už v sobotu 20. srpna ožije nábřeží Svitavy od bílovické kovárny až po farmu Ráječek v Tuřanech. 

Letos bohužel kvůli opravě mostu na trase musíme oželet parní vlak, věříme ale, že pestrý program vám tuto oblíbenou atrakci vynahradí. Připlout na festival lze dokonce stylově lodí z Bílovic nad Svitavou, stačí se včas přihlásit k akci NAFEST 2022. Na hlavní scéně na Černovickém nábřeží se můžete už v 13.30 těšit na pohádku o říční víle od Mikro-teatru, následovanou pestrou plejádou koncertů kapel Oh deer, Hladolet, Evolet, DURA BluesGroove, Bloody Mary a Czardashians.

Sportovně založení návštěvníci od dětí po dospělé si budou moci vyzkoušet klasickou i akro jógu, paddleboardy, florbal či ragby. V tradiční Neckyádě jsou vítány nemotorová plavidla všech tvarů a barev, stačí dorazit včas a zapojit se. Chybět nebude oblíbená benefiční Kačenkyáda, půjčovna loděk a samozřejmě tvořivé dílny s Helceletkou. Pro zvídavé je připravena prohlídka bývalého areálu jatek na Masné, pivovaru Hauskrecht či unikátní stavby s dechberoucí vyhlídkou Domeq.

Večer na Černovickém nábřeží zakončí Divadlo Feste s představením Štěstíčko, které oživí nábřeží už v odpoledních hodinách. Chcete vědět jak? Tak přijďte! Budeme se na vás těšit od 13.30.

You may also like...