Rozlučme se s dlouhou zimou

Už staří Keltové slavili v době vánočních svátků zimní slunovrat, při němž pálili polena, aby ohněm posílili znovuzrozené Slunce. Křesťanské tradice pak praví, že stromeček by měl být odstrojen do svátku Tří králů, jímž končí Vánoce. V Černovicích jsme na tyto tradice navázali již podruhé v neděli 7. ledna při pálení vánočních stromečků ve Starém sadu. Spolu s černovickými hasiči jsme se postarali o oheň, nechyběl teplý mošt ani svařáček a dobrá nálada.

A co nás čeká? V úterý s krásným datem 22. 2. 2022 vás pozveme na další z řady cestovatelských večerů. Švýcarsko vlakem můžete objevovat od 18 hodin v Jídelně Slunečnice (dříve Sociální dům) prostřednictvím Vladimíra Pospíchala. Až do přelomu zimy s jarem budeme pokračovat v oprašování dávných tradic. V sobotu 26. února se můžete těšit na Černovické ostatky s průvodem maškar a muzikou.

Zimy a všeho zlého se zbavíme 3. dubna na Smrtnou neděli, kdy můžete nechat vše nedobré odplout spolu s Moranou po řece Svitavě. Potkáme se na jejím nábřeží na ul. Zvěřinova u veterinární ordinace. O týden později se připravíme na přicházející svátky při akci Velikonoce v Černovicích, která je tradičně spojena s beneficí pro černovickou autistickou základní školu. V sobotu 9. dubna vás naučíme plést pomlázku, ozdobíme si perníčky a kraslice, chybět nebude oblíbená soutěž o nejlepší a nejkrásnější Černovický mazanec ani divadlo pro děti.

Věříme, že se nám nejpozději do jara konečně podaří rozloučit s dlouhou covidovou zimou a že se budeme moci potkávat stále veseleji, v hojnějším počtu a hlavně zdraví!

You may also like...