Máj, lásky čas

Sluneční paprsky jsou stále hřejivější a hřejivější, jako by chtěly zahnat mráz přicházející z Kremlu. A my se jim snažíme ze všech sil pomoci tím, co nás baví a co za 10 let, které Černovické sdružení existuje, máme pořádně „natrénováno“: spojovat lidi, vzájemně si pomáhat, trochu se u toho i učit a poznávat své sousedy.

Po dlouhých dvou letech jsme se vrátili do budovy druhé černovické nejstarší školy na Štolcově ulici, abychom se společně připravili na Velikonoce. Učilo se plést pomlázky, zdobit perníčky, hrálo se divadlo, zpívalo, opékaly špekáčky, a také vybíralo na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného a z prodeje výrobků dětí z ostatních černovických školek a škol ve výši 11 562 Kč totiž putoval na podporu ZŠ pro děti s poruchou autistického spektra, kde se akce konala. Děkujeme všem, kteří přispěli.

V sobotu 7. května přijede pouť! Tedy ne tak docela, ale na Májovém jarmarku připravujeme program, který na vás dýchne atmosférou této kdysi tradiční květnové černovické události. Chybět nebude střelnice, štěstíčka, hravé atrakce, divadlo ani pořádný šraml! A samozřejmě posezení s přáteli u dobrého jídla a pití.

V duchu indiánské vesnice se tentokrát ponese dětský den. V neděli 29. května si malí, větší a možná i největší budou moci vyzkoušet, s čím si v dětství hráli Vinnetou a Ribanna. A věděli jste, že Indiáni měli cvičené fretky? Kdo nevěří, ať k nám na dětský den běží!

V pátek 10. června si opět trochu zavzpomínáme. Tentokrát na zmizelý kostel sv. Floriána, který stával na Faměrově náměstí. Dnes ho připomíná květinový obrys, jenž jsme vysázeli, a navíc jednou ročně Noc kostelů.

Za posledních pár týdnů jsme sbírkou v rámci Černovického sdružení podpořili skoro 50 dětí z Ukrajiny na našich černovických ZŠ. Ptali jsme se, co děti potřebují, a to jsme pro ně pořídili.

Jsme moc rádi, že už se na našich akcích potkáváme s novými sousedy. Nejsme samozřejmě jediní, kdo se jim snaží pomáhat. Chcete se přidat? Rádi poradíme, jak konkrétně na to.

Krásné jarní dny,

Silvie Zeinerová Sanža

You may also like...