Putování (nejen) pod korunami stromů

Říjen byl pro nás ve znamení putování – cest blízkých i dalekých. Nejprve jsme se vydali poznávat v rámci našich Toulek černovické krasavce z řad stromů. Poté jsme se prostřednictvím fotografií a vzpomínek Martina Škaroupky podívali až do Gruzie na již 60.(!) cestovatelském večeru, které neúnavně pořádá od počátku Majka Slavíčková, jedna ze zakladatelek Černovického sdružení.

Pod koruny stromů jsme se vrátili při tradiční Lampionádě, tentokrát věnované lípě, českému národnímu symbolu. Kouzelně osvětlený průvod dětí a rodičů čítal na 500 hlav. Po splnění všech úkolů na trase přes Lesopark a zahrádky je v parku Řehořova čekal poklad, v němž nechybělo Lipo, bylinková mýdélka od Naturinky či oplatky Manner. Oběma posledně jmenovaným děkujeme za věnování dárků pro děti!

A kam se s námi letos ještě můžete vypravit? Ve středu 17. listopadu v 17 hod. na Sametové svícení v parku Řehořova, kde si připomeneme, proč je tento den svátečním. V úterý 23. listopadu zavítáme na cestovatelském večeru do Indonésie, a to v 18 hod. v Jídelně Slunečnice (Sociální dům, Charbulova 86). Tentýž týden v sobotu 27. listopadu od 15 hod. budeme společně vyrábět dekorace na Adventním tvoření v jazykové škole Light Point (V. Kaprálové 14). V sobotu 4. prosince bude na Mikulášském jarmarku v parku Řehořova možné od 9 do 14 hod. pořídit dárky, nakoupit dobroty, poslechnout si hudbu, podívat se na pohádku či zahřát se svařáčkem .

Od 1. do 24. prosince se také můžete těšit na objevování Černovických adventních okének. Každý den se v ulicích naší městské části rozsvítí jedno z nich. Pokud byste chtěli, aby to bylo právě to vaše, neváhejte nám napsat na info@vcernovicich.cz či do zprávy na facebook.com/cernovice. Těšíme se na vřelá setkání, která nám pomohou přečkat blížící se zimu, s níž Černovické sdružení vstupuje do 10. roku pořádání akcí pro vás.

You may also like...