Svatováclavský gulášfest a jarmark

polni kuchynV sobotu 26. září se u příležitosti tradičního Svatováclavského jarmarku můžete těšit na novinku: park na Řehořově ulici tentokrát zaplaví rovněž vůně dřeva zapáleného pod kotly a v nich bublajícího guláše. Ochutnat bude možné klasický hovězí, vepřový, zvěřinový, ale také hlívový guláš, který pro vás uvaří desítka týmů složených z profesionálů i amatérů. Svůj guláš představí samozřejmě také Černovické sdružení. Vařit se bude v polní kuchyni pod taktovkou, či spíše vařečkou Mirka Jursy.

 

Chuť, způsob servírování pokrmů i vzhled každého soutěžního týmu ohodnotí odborná porota, v níž zasednou šéfredaktorka časopisu Apetit Marie Holobrádková, vydavatelka časopisu Sommelier Ivana Kováříková, šéfkuchař pražské Perfect Canteen Jan Kovářík a vynikající brněnský kuchař Petr Zahnáš. Čtveřici doplní výherce vědomostní soutěže o maďarské kuchyni, která probíhá na webové stránce gulasfest.vcernovicich.cz. Nejlahodnější guláš vyberou v anketě rovněž návštěvníci. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne ve 14 hodin.

Na jarmarku samozřejmě nebude chybět široká nabídka farmářských pochoutek, uzenin, zeleniny a rukodělných výrobků. Připraven je košt moravských vín, burčák, pivo z Parního pivovaru Hauskrecht či čerstvě pražená káva.

Nudit se nebudou ani děti. V 10 hodin proběhne předpremiéra pohádky O kočičím zpívání v provedení Divadelního spolku Dialog, po celý den si bude možné vyrábět dřevěné ovoce a zeleninu v dílně kutila Zdendy, soutěžit s Hocusem a Lotuskou nebo si vyzkoušet moštování jablek. Atmosféru dotvoří živá hudba v podání cimbálové muziky a místních muzikantů.

Svatováclavský jarmark pořádá Černovické sdružení ve spolupráci s Hostincem Slunečnice.

Více informací naleznete na gulasfest.vcernovicich.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *