Bude zima, bude mráz… ale my se schovávat nebudeme!

Venku začalo být studeno, tak jsme se při cestovatelském večeru na téma Santiago de Compostello vydali s Janou Františkovou na pouť z Černovic až do tohoto kousku světa. Sál byl jako obvykle plný pozorných posluchačů.

O pár dnů později jsme se nebáli počasí a tradičně jsme oslavili 28. října státní svátek Lampionádou. Děti a jejich rodiče a prarodiče se vydali na dobrodružnou a poznávací stezku z parku Řehořova přes zahrádkářskou kolonii zpět do parku, kde je čekal poklad se zaslouženou odměnou. Bylo jich přes 400.

V listopadu pak se potkáváme už od roku 2015 při Sametovém svícení, kdy si připomínáme zásadní okamžiky naší novodobé historie. Potkáme se 17. listopadu v 17 hodin v parku Řehořova.

V úterý 21. listopadu v 18 hodin se zahřejeme v sále Psychiatrické nemocnice při dalším cestovatelském večeru výpravou do Ománu, kterou nám zprostředkuje návštěvu této exotické destinace Lenka Sachambula.

K adventu patří věnec se svíčkami a ten si můžete vytvořit v sobotu 2. prosince na Adventním tvoření od 15 do 18 hodin v jazykové škole Light Point na ulici Vítězslavy Kaprálové.

V sobotu 9. prosince potěšíme děti Mikulášským jarmarkem, kdy přijde jeho patron, anděl a samozřejmě i čert, aby jim dali dárky. Dospělí si budou moci dát něco dobrého a nakoupit výrobky od farmářů od 9 do 13 hodin v parku Řehořova.

Kromě těchto akcí, kdy se setkáváme ve větším počtu v jeden moment na jednom místě, již počtvrté chystáme Černovická adventní okénka. Každý den se rozsvítí jedno okno v naší městské čtvrti, v němž najdete patřičné datum od 1. do 24. prosince.

Abyste ho našli, je třeba sledovat nápovědu na našem Facebooku. Každý den jeden z objevitelů získá drobnou odměnu, tři z těch, kteří budou nejúspěšnější, dostanou dárkový balíček.

Snažíme se, aby okénka dovedla Černovičáky pokaždé na nová místa, a budeme moc rádi, když se zapojíte také. Máte chuť pro ostatní rozsvítit okno s číslem aspoň na tento konkrétní večer? Přihlaste se nám prostřednictvím e-mailu nebo zprávy na FB.

Těšíme se na vás a přejeme krásný podzim i začátek zimních dnů.

You may also like...