Léto budiž pochváleno

Vysvitlo sluníčko a Černovice rozkvetly nejen tisíci květů, ale také akcemi, které konečně můžeme pořádat v plné parádě. Na Májovém jarmarku tedy po dvou letech nechybělo divadlo, živá hudba, atrakce pro děti i dospělé, ale hlavně společné sousedské posezení u dobrého jídla a pití. Zároveň byl na pár měsíců poslední naší akcí, která se odehrála v parku Řehořova. Čeká ho totiž rozsáhlá rekonstrukce, po níž se nám všem, pevně doufáme, bude v „srdci Černovic“ setkávat a bavit se spolu ještě lépe.

V neděli 29. května se na hřišti za SŠ Charbulova rozezněl indiánský pokřik na našem dětském dni. Přišlo na 500 dětí a dospělých. Malí soutěžící si na 19 stanovištích mohli vyzkoušet, zda mají smysly stejně bystré a tělo stejně hbité jako opravdoví Indiáni. Za spolupráci moc děkujeme SŠ Charbulova, DDM Helceletka, florbalistům z FBC Gepardi a Ragby Akademii Brno.

Pátek 10. června je zasvěcen Noci kostelů. Protože ten kamenný v Černovicích nemáme, již tradičně se připojíme s programem v květinovém chrámu, jenž jsme vysázeli na půdorysu původního kostela sv. Floriána na Faměrově náměstí naproti Hostince Slunečnice. Zahájíme ho v 17.50 rozezněním zvonu, připraveny máme aktivity pro děti, premiéru kramářské písně o Floriánkovi, povídání o znovuobjevené černovické soše sv. Křtitele a samozřejmě rozsvícení půdorysu kostela po západu Slunce.

Pokud jste ještě nezahájili grilovací sezonu, rozhodně tak můžete učinit na Sousedské grilovačce, která se tentokrát odehraje v areálu U Floriána (Lesopark). V pátek 24. června od 17 hodin tedy přijďte se špekáčky, kytarami, jinými hudebními nástroji a hlavně přáteli. Nemáte-li vlastní gril, nevěšte hlavu, protože jako vždy platí, že kdo nemá gril, může si ugrilovat u souseda!

Zahálet nebudeme ani v létě: v sobotu 16. července vás zveme na klání v Černovickém nohecu do Areálu zdraví na Kneslově (Garison). V sobotu 13. srpna nás čeká úklid nábřeží před festivalem při Pikniku NaČisto. Zapojíte-li se, můžete si být jisti, že vás nemine jedlá a tekutá odměna! A k tomu navíc možnost projet se na loďce po Svitavě.

Prázdniny pro nás vyvrcholí již 8. ročníkem festivalu na nábřeží Svitavy Překročme řeku. Po celou sobotu 20. srpna si na něm budete moci poslechnout kapely různých žánrů, podívat se na divadlo pro malé i velké, vyzkoušet sportovní i výtvarné aktivity, projít si běžně nedostupné objekty či se projet parním vlakem.

You may also like...