Rozzářené Černovice

Na počátku listopadu oslavilo Černovické sdružení své první kulatiny. Za tu dobu jsme pro vás uspořádali téměř 250 akcí. K 10. narozeninám jsme si věnovali „srdce Černovic“. Jeho hledání bylo jedním z prvních projektů našeho spolku a nalezli jsme ho v parku Řehořova. Jeho přeměna v důstojné černovické centrum se povedla a máme radost, že jsme v něm už mohli uspořádat několik akcí.

V sobotu 3. prosince to byl Mikulášský jarmark, ale již v listopadu jsme si v něm užili kouzlo světýlek zářících podvečerní tmou při Lampionádě i Sametovém svícení.

A ta nebudou chybět ani v prosinci, kdy každý den od 1. do 24. prosince rozsvěcujeme Černovická adventní okénka. Nápovědu, kde je hledat, se dozvíte vždy v 17.30 na naší facebookové stránce Brno-Černovice (od jiných ho poznáte podle zeleného loga, které představuje obě části Černovic s bílou tečkou – parkem Řehořova – uprostřed), a svítit pro vás budou v daný den nejméně od 18 do 20 hodin. Jednoho z nálezců v jednotlivých dnech vždy odměníme drobným dárkem a toho, kdo jich objeví nejvíce, dárkovým balíčkem.

V předvánočním čase pro vás chystáme ve spolupráci s hostincem Garison (Areál zdraví Kneslova) ještě jednu novinku. Ani na ní nebude chybět záře, tentokráte přímo nebeská. Při Andělské adventní neděli za námi 18. prosince v 16.30 přilétne hvězda a samozřejmě i anděl. Rozezní se koledy, děti si budou moci zatančit na minidiskotéce a všichni společně ozdobit perníčky či vyrobit ozdoby na stromeček ve vánočních dílničkách.

Pak už se na vás budeme těšit až v příštím roce. Přejeme vám do něj jen samé pěkné věci.

Ať vám nejen krása světélek, ale i čas sváteční přináší radost a naději.

You may also like...