Únor bílý, pole sílí…

…i my jsme po lednovém odpočinku nabrali síly a vrháme se do pořádání dalších akcí! Začínáme tradičními Černovickými ostatky, které se odehrají v sobotu 18. února. Průvod maškar tentokrát vyrazí v 15 hodin ze Štolcovy ulice směrem do horní části Černovic. Chcete-li se přijít podívat nebo dokonce přidat k průvodu ve vlastní masce, rozhodně neváhejte! Účastníkům je odměnou pohoštění od hospodářů, u nichž se maškary zastaví, hospodářům pak přání štěstí do domu a tanec s medvědem. A navíc si budete moci zazpívat a zatancovat s černovickým folklorním souborem Májek, který s námi ostatky pořádá už od roku 2016. Průvod své putování zakončí ve sportovním areálu na Kneslově ulici, kde bude připravena tradiční moravská zabijačka a živá hudba.

Jen o tři dny později, v úterý 21. února v 18 hodin, se vydáme o pořádný kus dál prostřednictvím cestovatelského večera s názvem Bhútán – himálajské království hřmícího draka. Pozor, tentokráte se přednáška koná v Černovickém šenku v Dolním sídlišti (Blatouchová 2).

A to už nebudeme daleko od konce zimy. Abychom si příchod jara pojistili, ve Smrtnou neděli, tj. 26. března, vyneseme Moranu do řeky Svitavy. Chcete být u toho a nechat s ní odplout po vodě všechno nedobré, co vás trápí? Potkáme se na nábřeží na ulici Zvěřinova, naproti veterinární ordinace.

V lákání sluníčka a teplých dnů budeme pokračovat v úterý 28. března prostřednictvím dalšího cestovatelského večera, při němž budeme objevovat Divokou Sicílii.

Aprílové počasí nás snad naopak nepočastuje svou přízní hned v první dubnový den, a díky tomu se na Velikonoce v Černovicích otevřou nejen dveře budovy ZŠ Štolcova pro děti s poruchou autistického spektra, ale také vrata do její krásné a příjemné zahrady. Od roku 2017 touto akcí pomáháme jejím žákům, a to ve spolupráci s dalšími černovickými školami. Děti z našich mateřských a základních škol a studenti SŠ Charbulova totiž připravují a věnují své výrobky, jejichž pořízením přispíváte do sbírkové kasičky spolku PROAUT. Kromě benefice se těšte na divadlo, koncert, dílničky, plnění úkolů, opékání špekáčků a v neposlední řadě se můžete rovněž zapojit do soutěže o nejkrásnější a nejchutnější Černovický mazanec!

Na závěr ještě pozvánka pro tancechtivé. Po dvouleté covidem vynucené pauze se do Černovic vrátí swingová kapela Louisovi sirotci, tak si nezapomeňte rezervovat pátek 21. dubna!

Věříme, že letošní rok nám všem přinese jen pěkné a radostné chvíle. Těšíme se, že se staneme jejich součástí a že se při nich budeme potkávat s vámi, našimi sousedy a přáteli.

You may also like...