Školu jsme nedali!

školaUplynulo 54 dnů od chvíle, kdy se nám po třech letech podařilo opět otevřít dveře nejstarší černovické školy alespoň na jeden den. V rámci akce „My školu nedáme aneb Nebojte se doktorů“ a týden po ní podepsalo petici za zachování budovy 447 lidí.

Text petice s možnostmi dalšího využití budovy pro širokou veřejnost jsme předložili Radě města Brna a díky společnému úsilí všech, kteří tuto myšlenku podpořili, se podařilo prodej školy pozastavit. Rada nás vyzvala k jednání s městskou částí Brno-Černovice a předložení projektu týkajícího se budoucího provozu této historické stavby.

V květnu proběhly první schůzky s cílem zabezpečení smysluplného naplnění školy v co nejbližším období i jejího financování. Městská část dle vyjádření jejího vedení nedisponuje prostředky ani kapacitou se o budovu sama postarat, o což jsme však ani nežádali. Přislíbila nicméně, že záměrům, které majiteli, Statutárnímu městu Brnu, budeme prezentovat, nebude stát v cestě.

Z reakcí většiny černovických obyvatel vyplynulo, že by si nejvíce přáli zachovat jedno patro budovy jako školní (nejlépe jako mateřskou školu) a ve druhém by uvítali komunitní centrum s místnostmi pro přednášky, kulturu a další výchovné a vzdělávací aktivity.

V tuto chvíli projednáváme modely fungování zařízení s několika různými subjekty a do konce června předložíme podrobný projekt městské části i Statutárnímu městu Brnu. O vývoji budeme informovat prostřednictvím našich webových stránek (www.vcernovicich.cz) a našeho zpravodaje i všechny zájemce o dění v naší městské části.

Držte nám i sobě nadále palce, abychom v Černovicích mohli mít důstojné vzdělávací, kulturní a společenské centrum.

Děkujeme vám za vaši podporu,

Černovické sdružení

 

You may also like...

1 Response

 1. Zdena napsal:

  Dobrý den,

  Dle mého názoru chybí v Černovicích dobrá kavárna s domácími produkty, misto, kde lidé mohou trávit chvíle se svými přáteli, misto, kde dostanou kvalitní produkty a služby.
  V případě, že se vám myšlenka zamlouvá, neváhejte mě kontaktovat.

  Přeji pěkný den
  Z.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *