Jaro s Černovickým sdružením

I když nás Morana na Smrtnou neděli zkropila studenou dešťovou sprškou, nenechali jsme se zastavit a vynesli jsme ji do vln řeky Svitavy. Podpořit nás přišly další party z Židenic a Brna-severu, a tak od nás se vším zlým odplavaly pryč Morany hned tři. Nám to naopak vlilo novou, jarní energii do žil, a tak se můžete těšit na další akce Černovického sdružení.

První z nich je už za námi – Velikonoce v Černovicích. Na apríla se pletly pomlázky, zdobily perníčky, tvořily dekorace, opékaly špekáčky, koukalo se na divadlo, povídalo o historii a současném fungování školy, avšak také se díky jarmarku přispívalo na dobrou věc – podporu žáků s poruchou autistického spektra, na jejichž základní škole na Štolcově ulici se akce konala. Celkem se vybralo 16.366 Kč. Zasloužily se o to děti ze všech černovických školek a škol včetně SŠ Charbulova, které pro jarmark vyrobily krásné dekorace a pamlsky, ale i ti, kteří se na akci podíleli bez nároku na honorář jako Divadlo Sandry Riedlové a samozřejmě všichni pořadatelé, a další partneři, kteří poskytli zdarma letáčky, materiál či dárky pro malé návštěvníky. Všem moc děkujeme! Zmínit je také třeba, že absolutním vítězem 9. ročníku soutěže o nejkrásnější a nejchutnější mazanec se stal tým hostitele – děti za ZŠ Štolcova.

A na co se můžete těšit v nejbližších dnech? V úterý 18. dubna se při dalším z cestovatelských večerů vydáme do Izraele prostřednictvím povídání a fotografií Lenky Sachambuly. Protože při posledních přednáškách se informací chtiví návštěvníci málem nevešli dovnitř, přesunuli jsme se zpět do sálu nad lékárnou v Psychiatrické nemocnici, odkud nás před dvěma lety vyhnal covid. Pevně věříme, že už se to nestane a těšíme se na vás v 18 hodin.

Druhý návrat po výše zmíněné pauze slaví Společenský a taneční večer s Louisovými sirotky. Večer s dixielandovou kapelou, v jejímž čele stojí „brněnský Armstrong“ Karel Stryk, se odehraje (a to do slova a do písmene!) v Hostinci Slunečnice v pátek 21. dubna od 19 hodin.

V sobotu 6. května od 9 do 14 hodin nás čeká první letošní jarmark v parku Řehořova. Protože se koná v době, kdy v Černovicích bývala pouť spojená se svátkem našeho patrona sv. Floriána, bude i Májový jarmark šmrcnutý zábavou. Přijďte si vystřelit růži z papíru nebo pořídit štěstíčko od cigánky!

You may also like...