Vyhnali jsme zimu a těšíme se na jarní akce

Jaro zaťukalo na dveře, a to je chvíle, která se nesmí promeškat! Jako každý rok jsme proto vzali na Smrtnou neděli černovickou Moranu k řece a nechali ji odplout se vším špatným a zlým pryč po Svitavě. A nebyla sama. Spolu s ní si voda odnesla nejen malé Moranky, které si vyrobily na nábřeží děti, ale také smrtky z Brna-severu a Židenic. Tradičně se k nám totiž připojily i Spolek pro Brno-sever, Karas a Helianthus, letos za účasti cimbálové muziky a starosty Severu Martina Malečka. Podívejte se na celou fotogalerii.

V sobotu 6. dubna se sejdeme ve Starých Černovicích, kde se společně vrhneme na úklid lesoparku a květinového kostela na Faměrově náměstí.

Za téměř 12 let existence jsme cestovatelských večerů uspořádali již krásných 80! Další z nich nás čeká v úterý 23. dubna v 18 hodin. V sále nad lékárnou Psychiatrické nemocnice se při něm budete moci ponořit mezi žraloky v Jihoafrické republice.

Brent Coetzee: Scuba diving Cape Town

sobotu 4. května od 9 do 14 hodin oslavíme svátek černovického patrona Májovým jarmarkem. Kdysi se na jeho počest v Černovicích konávala pouť, jež se táhla od dnes zbouraného kostela sv. Floriána až do Komárova. Park Řehořova proto ožije aktivitami s pouťovým nádechem. Chybět nebude oblíbená střelnice s papírovými růžemi, živá hudba a samozřejmě ani pohádka Divadla Prkno. Plánujeme také přidat bleší trh se speciální částí pro děti, které k pravděpodobné potěše rodičů budou moci probrat nepotřebné hračky a nabídnout je ostatním. Doufáme, že počasí nám bude přát a vy si za námi přijdete vychutnat i něco dobrého k pití a snědku.

You may also like...