Kola pro Afriku

Máte doma staré kolo, které už nepoužíváte? Právě takové může posloužit dětem v Africe a pomoci jim ke vzdělání. Možná se vám zdá spojení vzdělání a kola trochu přehnané, ale není to tak.

Představte si, že musíte do školy putovat třeba deset kilometrů a najednou máte kolo, na kterém to zvládnete podstatně rychleji. Ve škole se potom také můžete lépe soustředit a po cestě nečíhá tolik nebezpečí jako v případě, že byste šli pěšky.

Kvůli všem těmto důvodům organizuje sdružení Kola pro Afriku sbírku kol, které pomáhají dětem v Gambii. Černovické sdružení se rozhodlo podpořit tento projekt a v rámci Multikulturních trhů zorganizovat také sbírku kol pro Afriku. Kola bude možné dovést po celou dobu konání akce, tedy v sobotu 21. 6. od 9 do 14 hodin. My pak ve spolupráci s firmou Sido a panem Miroslavem Jursou převezeme kola na sběrné místo. Více informací o projektu najdete na webových stránkách Kola pro Afriku.

A ještě něco navíc. Díky spolupráci s firmou Pells dostane každý, kdo doveze kolo slevový průkaz na nákup v jejich prodejně. Provětrejte sklepy a pomozte gambijským dětem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *