Májový jarmark se vydařil

Pátek před letošním májovým jarmarkem jsme my, organizátoři, byli opravu hodně nervózní. Zprávy o záplavách a neustálý déšť nebyly ničím, po čem jsme toužily. Větru a dešti ale naštěstí neporučíme a tak se šlo v sobotu devět do toho.

Pestrá nabídka

Na trhy se nám tentokrát podařilo pozvat větší množství prodejů a sortiment tak byl opravdu pestrý. Mnoho známých mi říkalo, kolik na trzích zase nechali peněz. Skvělé klobásky a uzeniny nabízel pan Hakala z Lanžhota, farma Ráječek přijel s nabídkou čerstvých a krásných salátů, vinařství Polách prodávalo svá vína a byla možnosti zakoupit i dýňová semínka nebo čerstvé koření. Rekordmany v podnikatelské reakci se staly slečny z pražírny kávy Monro, které byly schopné zareagovat během pár hodin a v sobotu provoněly svou kávou celý prostor parku Řehořova. Kdo neměl chuť na kávu, mohl si dá výborné pivo z vesnického pivovaru Ohrada z Vísek u Boskovic anebo ochutnat skvělou kuchyni Hostince Slunečnice.

Nejen klobáskami živ je člověk

Kromě těchto produktů bylo možné koupit i trubičky, pečivo, med nebo sýry a také řadu rukodělných výrobků. Jsme rádi, že jsme mohli nabídnout možnost prodeje i Psychiatrické nemocnici, která nabídla produkty svých klientů. A měly velký úspěch.

Setkávání je důležité

Naše černovické trhy nejsou nikdy jen o prodeji a tak i tentokrát byl připraven bohatý doprovodný program. Děti si užily vystoupení klaunů z Divadla Facka a spolu s rodiči si mohli vyzkoušet řízení RC autíček. Svou činnost představila jazyková škola Light Point, rodinné centrum Rolnička a pořadatelské Černovické sdružení. Tvořila se také pocitová mapa Černovic, díky které se máme možnost dozvědět, kde se v Černovicích cítíte dobře a kde ne. A nakonec nesmíme zapomenout skvělou hudbu pana Marečka a jeho kamarádů, která nám zpříjemnila celé dopoledne i oběd.

You may also like...

1 Response

  1. 30.12.2014

    […] Pátek před letošním májovým jarmarkem jsme my, organizátoři, byli opravu hodně nervózní. Zprávy o záplavách a neustálý déšť nebyly ničím, po čem jsme toužily, ale vše se nakonec vydařilo. Článek o akci najdete zde. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *