Začal další ročník cestovatelských večerů

Tradice večerů pokračuje už od roku 2013, kdy jsme se poprvé začali scházet v jídelně Sociálního domu na Charbulově ulici. Jedním z prvních byla přednáška o Izraeli, pak přišla na řadu Zambie, Kuba a Sýrie. Scházelo se nás pár nadšenců a lidé z Černovic. Řekli jsme si, že vytrváme a zajistíme důstojnější prostředí. Domluvili jsme sál v Psychiatrické nemocnici a od roku 2014 pořádáme večery pravidelně každý měsíc.  Zveme cestovatele, aby nám představili zemi, kterou navštívili pěšky, na kole nebo na motorce.
Letošní podzim jsme zahájili přednáškou o cestě na safari v keňských národních parcích. Přednášku připravil pan Ing. Svoboda, který se v roce 2006 rozhodl navštívit národní parky v Keni a prožít v buši svoji dovolenou. Nechybělo setkání s Masaji, které umocnilo zážitek z cesty. Povídání bylo doprovázeno překrásnými obrázky lvů, slonů, antilop, nosorožců, žiraf a dalších zvířat.
Na cestovatelských večerech se nás někdy schází tolik, že není místo k sezení. To svědčí o tom, že lidi cestování zajímá a chtějí si buď osvěžit znalosti zeměpisu, plánují navštívit některou z prezentovaných destinací nebo jen tak chtějí sdílet s přáteli svoje zážitky a nesedět doma u televize.

Další večery na které Vás zveme :

24.10 – Patagonie a Ohňová země (Ing. Jaromír Novák)
21.11. – Indie na kolech (MUDr. Vladimír Pospíchal)

napsala Marie Slavíčková

You may also like...